uL. Lotnicza 72, 54-155 Wrocław

604-166-953

35 - lecie Parasola Wrocław

  • Home
  • /
  • 35 - lecie Parasola Wrocław

35 - lecie Parasola Wrocław

Opublikowany: 17 października 2017

35-lecie „ Parasola „ Wrocław

 

W dniu  23.09.2017 odbyły się na stadionie przy ul. Lotniczej obchody z okazji 35 urodzin Młodzieżowego Klubu Sportowego Parasol Wrocław. Od godziny 12.00 rozpoczął się turniej dla dzieci z roczników 2007, 2008, 2009 i 2010. W zawodach brało udział 21 drużyn.

 IMG_20170923_120703.jpg

 Pomimo iście angielskiej pogody , kiedy to od samego otwarcia Turnieju  przez Pawła Rańdę –    Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego i Michała Popka – Prezesa „Parasola” , lało non stop , zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i  drużyny dotrwały do ostatniego gwizdka sędziego. Licznie zgromadzeni kibice byli pod wielkim wrażeniem hartu ducha , bojowości i dużych umiejętności  najmłodszych wrocławskich piłkarzy . Pod wielkim wrażeniem był także Jakub Wrąbel , wychowanek „Parasola” , aktualnie 1 bramkarz drużyny seniorów „ Śląska” Wrocław , który uczestniczył w ceremonii dekoracji drużyn. Swoją obecnością zaszczycił  Janusz Sybis , znakomity były reprezentant Polski , który wręczał wszystkim uczestnikom zawodów ,w formie nagrody, swoją autobiograficzną książkę , o znaczącym tytule „Idol „ Z kronikarskiego obowiązku podajemy najlepsze drużyny  w poszczególnych kategoriach :

2007 – Parasol Wrocław 1, Parasol Wrocław 2, WKS Śląsk

2008 – AP Football, Parasol Wrocław 1, Parasol Wrocław 2

2009 – Parasol Wrocław 1, AP Football, Fenomen Leśnica

2010 – Parasol Wrocław 1, Parasol Wrocław 2, Game Wrocław

 

        Dodatkową atrakcją dla młodych piłkarzy były konkursy tzw. „turbokozaka” , z atrakcyjnymi nagrodami, prowadzone przez

platformę telewizyjną NC+.   

 

Niestety , z obiektywnych przyczyn , zalane główne boisko oraz duża możliwość nabawienia  się kontuzji,  nie odbył się mecz wychowankowie „Parasola” – seniorzy „Parasola” . Seniorzy bardzo udanie zaprezentowali się następnego dnia na Lotniczej w meczu ligowym,  ale to wydarzenie   piłkarskie na pewno w najbliższym czasie dojdzie do skutku.                                                          

W pokazowym treningu lekkoatletycznym pod okiem trenera Dominika Golca zaprezentowali się członkowie sekcji lekkoatletycznej „Parasola” . Nie na zalanej bieżni , lecz na sztucznym boisku, ale potwierdzili ,że w kategoriach juniorskich kategoriach  należą do ścisłej dolnośląskiej czołówki .

 

Po dwugodzinnej przerwie od zakończenia części sportowej , na estradzie przy kortach rozpoczęła się druga ,

oficjalna część obchodów 35 lecia „Parasola „ .

Ceremonię uświetniły swoją obecnością następujący znakomici  goście :

 

Jacek Sutryk – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia                                                 

Renata Mauer-Różańska – Przewodnicząca Komisji Sportu Rady Miejskiej Wrocławia                               

Wojciech Błoński – Radny Rady Miejskiej, członek Zarządu „Ślaska„ S.A.                                                     

Henryk Macała – Radny Rady Miejskiej Wrocławia                                                                                                                                             

dr hab. Jacek Stodółka – Prezes AZS AWF Wrocław                                                                                                                                            

dr hab. Kazimierz Witkowski –Wiceprezes AZS AWF Wrocław                                                           

Wojciech Gęstwa - Dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław , Dyrektor Wrocław Maratonu                                                     

dr Jerzy Kosa – MCS Wrocław , założyciel MKP Wratislavia                                                                    

Marian Dobija – Wiceprezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki                                                        

Dariusz Machiński -   Wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej           

                                      
Obraz 084.jpg

  Obraz 135.jpgObraz 091.jpgObraz 082.jpg

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich obecnych przez Michała Popka – Prezesa „Parasola” głos zabierali  goście , z gorącymi życzeniami i przekazywanymi w prezencie dla Klubu  paterami.              

                                                                                                                   

Szczególnie optymistycznie wybrzmiało wystąpienie Dyrektora Jacka Sutryka , który w imieniu Rafała Dutkiewicza – Prezydenta Wrocławia złożył zawodnikom , wychowankom, trenerom i działaczom „Parasola” gratulacje z osiąganych wyników sportowych i wychowawczych ,życzenia dalszej skutecznej pracy na rzecz wrocławskiej młodzieży , wręczył dwie przepiękne , okazałe patery dla Klubu i Prezesa z okazji 40 Lecia pracy zawodowej   i co bardzo ważne poinformował ,że władze Wrocławia widzą konieczność stopniowej  modernizacji stadionu przy ul. Lotniczej . To była niezwyłke ważna dla „Parasola” jak i dla wszystkich innych użytkowników tego obiektu ważna wiadomość.       

                                                                                                        

Następnie wszyscy licznie zebrani obejrzeli kilkunastominutowy pokaz multimedialny autorstwa młodych trenerów „Parasola” : Bartka Obstója i Dominika Markowskiego. Naprawdę , było co oglądać .  

Link film - https://youtu.be/1xbGZ29YYFw

Po oficjalnych uroczystościach udaliśmy się do pobliskiego ogródka na grill party . Tam zaczęły się niekończące się wspomnienia i rozmowy na temat możliwości rozwoju „Parasola” w najbliższych latach

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, rodzicom i najmłodszym zawodnikom – uczestnikom Turnieju, którzy mimo zmęczenia trudami zawodów,  pojawili się na oficjalnych uroczystościach, wychowankom i całej sportowej społeczności Wrocławia .

 

Link do zdjęć –

https://www.facebook.com/pg/MKS-Parasol-Wroc%C5%82aw-116055938470695/photos/?tab=album&album_id=1474345765975032

 

Sponsor techniczny 

SPONSOR TECHNICZNY

Dystrybutor sprzętu sportowego firmy PATRICK

LINK DO STRONY NASZEGO SPONSORA TECHNICZNEGO

http://piko-sport.pl

POLECAMY

Najczęściej czytane 

Trenerzy - dane teleadresowe

LISTA TRENERÓW MKS PARASOL WROCŁAW   Robert Cichy  ( senior )      ... Więcej [+]

Kontakt

Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Klubu Sportowego "PARASOL" WROCŁAW ul. Lotnicza 72 5 ... Więcej [+]

Ostatnio dodane 

PODZIĘKOWANIE - PARASOL 2010-11 Leśnica

Witam Wszystkim zawodnikom, rodzicom, dziadkom dziękuję za sezon piłkarski 2018/19. Chłopaki wykon ... Więcej [+]

SPARING PARASOL 2009,10 oddział Leśnica (16.06 niedziela) - Śląsk Wrocław 2009

WITAM RODZICÓW I ZAWODNIKÓW W niedzielę 16 czerwca gramy grę kontrolną z Śląskiem Wro ... Więcej [+]